سیستم اعلام و اطفاء حریق

شرکت شیواسپ نماینده انحصاری چند شرکت معتبر ایتالیایی در زمینه طراحی و تأمین سیستم های اعلام و اطفاء حریق به شرح ذیل می باشد:

F&G and Firefighting Systems

null

این شرکت تولید کننده انواع توربین های ثابت و متحرک با قابلیت کنترل از راه دور جهت پاشش فوم، آب و یا ترکیب آنها، مجهز به انواع نازلها به صورت مه پاش، جت و ترکیب آنها با قدرت پرتاب بیش از ۸۰ متر است که جهت اطفای حریق در مخازن مختلف از جمله مخازن نفت، گاز و پتروشیمی در سریع ترین زمان طراحی شده است.

برخی از مزایای سیستمهای ذکر شده به شرح زیراست:

  • توسط اتمیزه شدن آب، سطح بزرگی برای انتقال حرارت ایجاد می ‌گردد و بنابراین ظرفیت خنک کنندگی بیشتری روی هدف مورد حریق خواهیم داشت.
  • اسپری آب یا آب-فوم به طور مستقیم می تواند روی شعله ها اعمال گردد و هدف مورد نظر را خاموش کند. امکان دسترسی ذرات تولید شده به سطوحی که توسط سیستم های اطفای حریق سنتی قابل دسترسی نیست نیز از مزایای این سیستم است.
  • مه تولید شده توسط توربین، باعث کاهش قابل توجه انتشار دود در حین عملیات اطفای حریق می‌گردد.
  • آب مصرفی کمتری نسبت به سیستمهای مشابه جهت اطفای حریق مورد نیاز است. ( یک لیتر آب بر اساس اندازه قطرات می‌تواند مساحتهای مختلفی را پوشش دهد. چنانچه قطر ذرات آب ۱۰۰۰ میکرون باشد سطح ۶ متر مربع قابل پوشش است، حال آنکه با توجه به اتمیزه شدن آب به ذراتی با قطر ۱۰ میکرون، سطح قابل پوشش ۶۰۰ متر مربع خواهد بود.)
  • این سیستم مجهز به کنترل از راه دور از فاصله ۵۰۰ متری می‌باشد که حاشیه امنی برای اپراتور ایجاد می‌نماید.
  • در صورت نصب توربین روی دکلهای از قبل تعیین شده، زمان قابل توجهی در اطفای حریق صرفه‌جویی می‌گردد.
  • وجود نازلهای مختلف و حرکت توربین به صورت افقی (۳۶۰ درجه) و عمودی (۲۰ – تا ۵۰ درجه) ، این سیستمها را قادر می‌سازد تا با تغییر جهت باد سازگار شوند.
  • توربین‌های منحصر بفرد شرکت EMI CONTROLS بر روی ماشینهای آتش‌نشانی، دکل‌ها، تریلرها و انواع ترولی‌ها قابل نصب است.
دانلود کاتالوگ (FA)
دانلود کاتالوگ (EN)
null

این مجموعه معظم ایتالیایی دارای سابقه ۵۰ ساله در طراحی، ساخت و اجرای انواع سیستم های اعلام و اطفای حریق می باشد. این شرکت علاوه بر تولید انواع سیلندرهای خاموش کننده پودری، CO2، آب و …، طراح و سازنده سیستم های ذیل مطابق با استانداردهای بین المللی NFPA  و گواهینامه های دریایی نیز می باشد:

  –  FM200

  –  HALONS / HCFC BANK

  –  NOVEC 1230

  –  INERT GAS

  –  CO2

  –  WATER MIST

  –  FOAM

  –  AFFF PHASE OUT COLD FIRE

دانلود کاتالوگ
null

این شرکت از بزرگترین تولیدکنندگان انواع شلنگ های آتش نشانی (FIRE HOSE)، نازل، مانیتور، انواع کوپلینگ و سایر تجهیزات جانبی مربوطه است که همگی دارای گواهی UL (UL Approved) هستند. علاوه بر UL، برخی از تجهیزات تولیدی این شرکت دارای گواهینامه های دریایی (Marine Grade) نیز می باشند.

آنچه در مورد شلنگ‌های آتش‌نشانی این شرکت بایستی مد نظر قرار بگیرد، کیفیت برتر و اصالت محصول می‌باشد. همان‌گونه که مستحضر هستید اکثر شلنگ‌های آتش‌نشانی برندهای اروپایی موجود در ایران به دلیل قیمت بالا و سودجویی برخی از شرکتها در کشور چین ساخته می‌شوند و تنها با برچسب آن برند، بعنوان محصول واقعی در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرند در حالیکه کلیه محصولات شرکت Sapin ساخت کشور ایتالیا است.

نکته مهم دیگری که Sapin را از رقبای خود متمایز میکند، توانایی این شرکت در تولید شلنگ‌های مقاوم در برابر حرارت و شعله می‌باشد. همانطور که اطلاع دارید در بسیاری از پروژه‌های اطفاء حریق در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایران، شلنگهای آتش‌نشانی به دلیل مقاوم نبودن در برابر حرارت و آتش، خود آتش گرفته و فرآیند اطفای حریق دچار وقفه و مشکل جدی شده است. وجود تنوع در مشخصات فنی شلنگهای آتش‌نشانی این شرکت، این امکان را به مشتری می‌دهد تا بر مبنای نیاز پروزه انتخاب مناسبی از رنج وسیع محصولات داشته باشد.

دانلود کاتالوگ